Yaşam

“Türkiye’de 3 ay sonra küçülüyorum” dediği için eleştirilen Şevval Şahin: Ülke sevgimi sorgulayamazsınız.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren ve zamanının çoğunu yurt dışında tatilde geçiren 2018 Türkiye Hoşu Şevval Şahin, tereddüt edince sessizliğini bozdu.

“SÖZLEŞME TÜRKİYE’DE 3 AYDAN FAZLA KALIRSAM KENDİMİ HİSSEDİYORUM”

Programda Türkiye’de uzun süre kalamayacağını belirten Şevval Şahin, “Türkiye’de 3 aydan fazla kalınca kasılmalar oluyor. İstanbul’da kendimi hep turist gibi hissediyorum. Kendimi bu ülkeye ait hissediyorum.” Şahin’in sözleri kısa sürede sosyal medya gündemine otururken beraberinde yansımalar da geldi.

“GEREKSİZ BİR LİNÇ YAPILDI”

Gelen tepkilerin ardından Instagram hesabından bir paylaşım yapan Şevval Şahin, sözlerini şu sözlerle netleştirdi: “Aslında bu hiçbir zaman gündem değilken ve olmaması gerekirken özellikle ülkemiz için gücümüzü bunun için harcamak durumunda kalıyoruz. son zamanlarda daha değerli ve maliyetli şeyler, maalesef bu açıklamayı yapmak beni üzüyor.Yıllar önce çekilmiş bir içerikten yine söylemek istediklerimin tam tersini kim yansıtmak ister? dergi Her zaman olduğu gibi bu haberlerinden dolayı bana gereksiz bir linç yapılıyor. Evet Türkiye’de büyümediğim için tek bir yere bağlı değilim, 19 yaşında Türkiye’ye aşık oldum ve buraya taşındım. Tam olarak söylemek istediğim şey; Buranın değil, o yerin kültürüne, bakış açısına ve toplumuna daha çok alıştım.”

“ÜLKEM İÇİN SEVGİMİ SORGULAMAZSINIZ”

“Tabii ki bunlarla büyümenin verdiği hisle kendimi oraya daha çok bağlı hissediyorum. Seyahatlerimde uzun süre farklı kültürlerde kalıyorum. Her yere çabuk uyum sağlayabilen ve kendini ait hissetmeyen biriyim.” Alışkanlığımdan dolayı tek bir ülkeye gidiyorum ama doğal olarak bu benim Türkiye olduğum anlamına gelmiyor.” Ülkemi sevmiyorum. Burada olduğum için mutlu değilim. Burası benim vatanım. Burası benim vatanım. Ülkemi sevgi ve heyecanla temsil etmek isteyen 19 yaşındaki kızı en yakışır şekilde hatırlıyorum. Herkes benim hakkımda konuşsun, istediğini söyleyebilir ama benim ülkeme olan ilgimi ve sevgimi sorgulayamazsınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu