Haber

Demokrat Parti yerel seçimlerde 81 ilde aday gösterecek

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. 81 ilde kendi logoları ve adaylarıyla seçime katılacaklarını anlatan Aksoy, “Her partinin kendi seyircisi var ve iş birliği sayesinde mikro düzeyde daha etkili olabilirsiniz.”

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’a konuşan Aksoy, yaptıkları çalışmalar sonucunda Ege ve Güneydoğu’da tartışmalar yaşadıklarını söyledi.

Aksoy, “Kurumsal kimliğimizle o bölgelerde güçlü adaylarla seçime gireceğiz. Şu anda çok talep var, biz de değerlendiriyoruz. Demokrat Parti olarak sadece adaylara odaklanmadık. Milletvekilleri de bizim için önemlidir. İstanbul ve Ankara’ya baktığımızda Meclis çoğunluğuna sahip olamayınca belediye başkanları ciddi sıkıntıda. Bu nedenle Meclis üyeliğini çok önemsiyoruz” dedi.

Yerel seçimlerde işbirliği yapabileceklerini ifade eden Aksoy, “Seçim yaklaştıkça bu durum daha da belirginleşiyor. Yerel seçimlerde işbirliği daha da önemlidir. Her partinin kendi hedef kitlesi var ve iş birliği sayesinde mikro düzeyde daha etkili olabiliyorsunuz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu