Sağlık

Dokuz Eylül’ün Faz-1 Kliniği umut olacak

İZMİR (İGFA) –Türkiye’nin saygın yükseköğretim kurumlarından biri olan DEÜ, sağlık alanında araştırma ve geliştirme faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

DEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde kurulan “Faz-1 Klinik Araştırmalar Merkezi”, ilaç geliştirme çalışmaları ile başta kanser alanı olmak üzere tıbbın tüm alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde klinik araştırmalar yürütmektedir.

2019 yılında DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı’nın Kalite Standartları’na uygun olarak İzmir’de kurulan merkezde DEÜ’den uzmanlar interdisipliner yaklaşımla çalışmalarını sürdürüyor. DEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalite Yönetim Sistemi ile entegre çalışan Faz-1 Klinik Araştırma Merkezi, geleceğin tedavi seçeneklerinin bugünden hastalara ulaştırılmasını sağlamaktadır.

DEÜ’nün tıbbın tüm disiplinlerinde uluslararası düzeyde atılımlar yapma kapasitesine sahip olduğunu belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Üniversitemiz bilimsel üretimin lokomotifi olmaya devam ediyor. Tüm dünyaya sunulacak yeni ilaçların geliştirilmesinde çok önemli olan 1 numaralı araştırma.”

EVDE TEDAVİ FORMÜLLERİ DE GELİŞTİRİLDİ

Yerli tedavi yöntemleri açısından da değerli olan merkez, nitelikli fiziki altyapısıyla dikkat çekiyor. Ağır bakım donanımına sahip DEÜ Faz-1 Kliniği’nin ISO 15189 akreditasyonu ve eczane altyapısı ile çalışmalarını yürüttüğünü kaydeden DEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Faz-1 Klinik Araştırma Merkezi İdari Sorumlusu Prof. St. Çoğunluğu hematolojik ve solid kanserler olmak üzere kanser alanında olan “Ulusal ve uluslararası firmalardan da birimimizle ortak çalışmalar yapılması yönünde talepler alıyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın himayelerinde kurulan araştırma merkezimiz yeni ilaç geliştirme çalışmalarına titizlikle devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu