Yaşam

Aile dizisinde Seher kimdir, kimler oynamaktadır? Ailesi Seher Soykan (Emel Göksu) kimdir, kaç yaşında, nereli?

Aile yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, ilk bölümü 7 Mart 2023’te yayınlanan, yönetmenliğini Ahmet Katiksız’ın yaptığı Türk televizyon dizisidir. Aile dizisinde Seher kimdir, kimler oynamaktadır? Aile Seher Soykan ( Emel Göksu ) kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Detaylar sizlerle…

AİLESİ SEHER KİMDİR?

SEHER SOYKAN (EMEL GÖKSU)

Aslan’ın kıymetlisi demans hastası olan büyükannesidir. Keskin dilli, inatçı bir hanımefendidir. Hastalığı ilerlese de aile üzerindeki etkisi hâlâ güçlü.

AİLESİ SEHER SOYKAN KARAKTER KİMDİR?

Aile dizisinde Seher Soykan karakterini canlandırmıştır. Emel Göksu“Canlandırıyor.

EMEL GÖKSU KİMDİR?

Emel Göksu(25 Şubat 1945, Malatya doğumlu), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Sanat yaşamına 1962 yılında profesyonel olarak başlayan Göksu, kendisi gibi sanatçı olan Fadik Sevin Atasoy ile Ankara Devlet Opera ve Balesi bale sanatçısı İbrahim Eren Keleş’in annesidir. 1968-69’da Ankara’nın ilk gezici çocuk tiyatrosu olan İstikrar Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu. .

1970 yılında İngiltere’de “LAMDA”da pandomim eğitimi aldı. 1974 yılında İzmir Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde göreve başlayan sanatçı, 1980 yılından itibaren Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmaktadır. Emel Göksu da kamera karşısına geçmiştir. sinema ve dizilerde rol almış, özellikle Bizim Konutun Halleri dizisindeki ‘Kupa’ rolüyle geniş bir kitle tarafından tanınmaya başlamıştır.

esmehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu